Menu
Denní
stacionář

Nabízíme přátelské
prostředí pro lidi
s mentálním postižením.

vice o stacionari

 
Sociální
rehabilitace

Učíme samostatnosti
v oblasti péče o domácnost
a pracovních dovednostech

vice o soc reh

Sportovní den

Jak už to bývá zvykem, na začátku června pořádala společnost NONA 92, o.p.s. sportovní den. Jedná se o akci určenou lidem s mentálním či kombinovaným postižením. Ti zde mají možnost si zasportovat a pobavit se s kamarády z ostatních sociálních zařízeních. Akce se koná na stadionu generála Klapálka, kam se sjedou sportovci z celého Královéhradeckého kraje.

Tento rok jich bylo spolu s doprovodem více než 200. Letošní téma sportovního dnu bylo putování po světě, čemu odpovídaly jednotlivá stanoviště, kde se plnily jednotlivé úkoly, např. hod bumerangem, skládání pizzy, brodění se řekou plnou exotických predátorů apod.

Akce je vždy náročná nejen na přípravu, ale i organizaci, proto jsme byli moc rádi, když nám jako každý rok pomohli paní učitelky a žáci ze ZŠ Malecí (tentokrát 6. ročník), kteří asistovali na jednotlivých stanovištích. Moc děkujeme.

Velké poděkování patří i Řeznictví Jirman, které tradičně dodalo zdarma párky pro všechny zúčastněné.

O skvělou zábavu se postaral také pan Ladislav Šafařík, který nám věnoval svůj čas, aby pouštěl dětem a dospělým hudbu, na kterou si mohli zatančit. V neposlední řadě bych ráda poděkovala Sportovnímu klubu Nové Město nad Metují, který nám stadion každoročně na tuto akci bezplatně zapůjčuje.

partneri 2partneri 3partneri 4

vsichni partneri