Menu

Nový vozík pro Dominika

Jedním z klientů stacionáře je Dominik. Jedná se o chlapce, který se narodil s těžkou dětskou mozkovou obrnou. Díky tomu má těžké mentální i fyzické postižení. Má ochrnuté všechny končetiny, je plně ležící a nepohyblivý. Do stacionáře dochází pravidelně již druhým rokem. Bohužel pro něj nemáme vhodný invalidní vozík, používáme starý, který měl kdysi ve speciální škole. Tento vozík je však již nevyhovující, je malý a musí Dominika tlačit. Avšak šance na získání vozíku od zdravotní pojišťovny pro potřeby ve stacionáři nejsou. A tak jsme přemýšleli, jak to udělat, abychom mohli nový vozík pro Dominika získat.

Proto, když se na nás obrátil pan David Novotný, který organizuje úspěšné charitativní akce, zda nevíme o někom potřebném, kterého by podpořila Pojišťovna VZP,a.s. v rámci charitativních běhů FénixRun, ihned jsme věděli, komu bychom rádi pomohli.

A slovo dalo slova a já mohu s radostí oznámit, že jsme byli vybráni a pozváni na tiskovou konferenci do Prahy, kde zástupce Pojišťovny VZP, a.s. za nás převzal šek v hodnotě 100 000,-Kč, díky kterému se nám podaří zakoupit zmiňovaný vozík pro Dominika. Tiskové konference jsme se zúčastnili i s Dominikem a jeho maminkou. Potkali jsme tam mnoho českých významných osobností z kulturního a sportovního života. Všichni byli moc milí a je vidět, že mají srdce na správném místě.

Ráda bych poděkovala jménem svým i Dominika a jeho rodičů, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a hlavně za finanční podporu pro Dominika. Už se na nový vozík všichni moc těšíme.

Markéta Hanušová-ředitelka společnosti NONA 92, o.p.s.

partneri 2partneri 3partneri 4

vsichni partneri