Menu

NONA na návštěvě v Hildenu

Společnost NONA spolupracuje se Sdružením zdravotně postižených v Hildenu od června 1991, kdy členové partnerského výboru navštívili Hilden. Tam vznily první kontakty, které odstartovaly naši vzájemnou spolupráci a přátelství, které se čím dál víc utužuje a prohlubuje.

V letošním roce slaví Sdružení zdravotně postižených v Hildenu 40. výročí svého založení a zároveň společně slavíme 25. výročí vzájemné spolupráce. U této příležitostti nás přátelé z Hildenu pozvali na návštěvu, abychom se mohli těchto oslav zúčastnit.

Jela nás patnáctičlenná skupina složená nejen z vedení organizace v  NONĚ a paní překladatelky, ale hlavně z klientů naší společnosti, kteří mají mezi lidmi z hildenské organizace spoustu přátel. Přijetí z Hildenu bylo jako vždy velmi vřelé, a to nejen od členů sdružení zdravotně postižených, ale i od vedení města Hilden. V průběhu celých oslav o nás pečovala paní starostka Brigit Alkenings i bývalí starostové pan Gunter Scheib a pan Horst Thiele.

Hlavními organizátory této akce byl především pan předseda sdružení Klaus Ddupke, spolu s paní Hiltrud Stegmaier a panem Hermannem Naglem.

Hildenští partneři nám připravili velkolepý program spojený se spoustou zážitků. Kromě ofici álních oslav jsme navštívili pštrosí farmu a strávili spolu hodně milých chvil.

V příštím roce oplatíme přátelům z Hildenu jejich pozvání a přivítáme je u nás v Novém Městě nad Metují.

 

Markéta Hanušová

ředitelka Společnosti NONA 92, o. p. s 

.

partneri 2partneri 3partneri 4

vsichni partneri